Dny izraelského videoartu v galerii Vernon!

Dny izraelského videoartu v galerii Vernon!

Galerie Vernon zve všechny příznivce videoartu na přehlídku práce izraelských umělců pod kurátorským vedením Liliany Orbach. Návštěvníci uvidí dvě kompilace HOME AFFAIRS a HOMEMADE 4 zahrnující výběr současné izraelské videoartové scény.

Vernon gallery invites all fans to show video art work of Israeli artists under the curatorial leadership Liliana Orbach. Visitors will see two compilations HOME AFFAIRS and HOMEMADE 4 including a selection of contemporary Israeli video art scene.


FIRST KICKSTARTER OPENING PARTY

FIRST KICKSTARTER OPENING PARTY

Chcete být součástí něčeho velkolepého?

Vůbec poprvé v historii se pokoušíme díky crowdfundingové platformě Kickstarter získat finanční prostředky na výstavu obrazů proslulého italského umělce Tiziana Vecelliho "Titian".

Galerie Vernon chce uspořádat přehlídku nejlepších pláten tohoto světoznámého malíře. K tomu je však nutná nejen píle a vytrvalost, ale také finanční podpora. A část z ní bychom rádi získali právě díky platformě Kickstarter, kde bude umístěno informační video. Majitelka galerie a kurátoři výstavy v něm představí myšlenku a cíl celého projektu Tiziano - Vanitas.

Dovolujeme si Vás pozvat na akci, která odstartuje cestu za uměním – Kickstarter opening party v Galerii Vernon (Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5). Těšit se můžete na spoustu zajímavých osobností. Ukázky ze svého díla zde představí například nadějný umělec Marek Hubáček "MAMAHU.", italský malíř Paolo Ciabattini a uvidíte také prezentaci“ tvorby české oděvní firmy MICKA & FRIENDS pod vedením Marek Mikulec. O hudební doprovod v rytmu funku a new wave se postará „DJ whydie?“.

Pro návštěvníky bude připraveno malé občerstvení, lahodné víno i nealkoholické nápoje.

Buďme renesanční a dovolme si oslavu pravé renesance v Praze. Podpořte s námi výstavu Tiziano Vanitas! Buď dobrovolným vstupným nebo po slavnostním spuštění Kickstarter kampaně prostřednictvím zaslaného příspěvku.

Už se těšíte? My ano, 9. dubna od 18:00 v galerii Vernon na viděnou!
Více o akci: https://goout.cz/cs/ve-meste/crowdfundingovy-projekt-tiziano/fjvab/


Výstava Paola Ciabattiniho zahájena!

Výstava Paola Ciabattiniho zahájena!

Ve čtvrtek 26.3. se v Galerii Vernon konala vernisáž obrazů Paola Ciabattiniho. Výstava jeho jedinečných děl potrvá až do 9.5. 2015, pokud jste se tedy nestihli zastavit, je stále čas to napravit a vychutnat si skvělý kulturní zážitek. Budeme se na Vás těšit!

On Thursday 26.3. in Vernon Gallery was a viewing of pictures Paolo Ciabattini. The exhibition of his unique works will last until 05.09 2015. So if you missed the start of exhibition, there is still time to correct it and enjoy a great cultural experience. We look forward to seeing you!
fotogalerie


Paolo Ciabattini – Feeling Shapes

Paolo Ciabattini – Feeling Shapes

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Paola Ciabattiniho ve čtvrtek 26.3. od 18.00.


Galerie Vernon uvádí výstavu v Miláně žijícího italského umělce Paola Ciabattiniho, který zde na velkoformátových malbách odhalí své abstraktní, intimní krajiny mysli.
Od figurální malby se pozvolna přesunul k abstrakci. Jeho tvorba se vyznačuje silným smyslem pro intimitu, jako by se záměrem odhalovat umělcův osobní svět, plný malých, kosmických tajemství jeho soukromého vesmíru.

Gallery Vernon presents a new exhibition by an Italian artist living in Milan, Paolo Ciabattini, whose large-scale paintings shall uncover the artist‘s abstract and intimate mind landscapes.
After experiencing figurative painting, he moved to abstraction. He paints with a strong sense of intimacy, as if his intent were to unveil his own personal world, full of small, cosmic secrets, which are his private universe.


V sobotu 21.3. v Galerii Vernon proběhla krásná a záslužná akce Daruj knihu seniorovi. Knih se sešlo opravdu mnoho a seniory jistě velmi potěší. Moc děkujeme všem, kteří se zapojili! FOTOGALERIE ZDE

TINA B. 2015 v Galerii Vernon

TINA B. 2015 v Galerii Vernon

Ve středu 11.3. proběhlo v Galerii Vernon zahájení festivalu Tina B. úžasnou výstavou Jaroslavy Kadlecové Geometrie. Děkujeme všem za návštěvu. A pokud jste zahájení nestihli, ...
Více informací


Art Cental Hong Kong: VIP vstup již dnes od 10.00 do 18.00!

Art Cental Hong Kong: VIP vstup již dnes od 10.00 do 18.00!

Art Central Hong Kong: VIP previews opens today 10AM-6PM! VÍCE INFORMACÍ ZDE


Srdečně vás zveme na akci Daruj knihu seniorovi konanou 21.3. v Galerii Vernon od 13.00 do 17.00.

Srdečně vás zveme na akci Daruj knihu seniorovi konanou 21.3. v Galerii Vernon od 13.00 do 17.00.

Upoutávka se souhlasem Českého rozhlasu Regina


Galerie Vernon v Hong Kongu!

Galerie Vernon v Hong Kongu!

S radostí oznamujeme, že se galerie Vernon účastní uměleckého veletrhu v čínském Hong Kongu. Akce probíhá 14.3.-16.3. 2015 a návštěvníci budou mít možnost zakoupit díla Lucie Tallové. Veletrh představuje galerie a talenty z celého světa, jsme proto velmi potěšeni, že se milovníci umění budou moci seznámit i s naší galerií, která se účastní jako jediná z celé ČR. DÍLA LUCIE TALLOVÉ K PROHLÉDNUTÍ ZDE


ŽIVLY NAD MĚSTY: Laura Delgado – Linda Čihařová – Petra Gupta Valentová (15. 1. – 7. 3. 2015)

ŽIVLY NAD MĚSTY: Laura Delgado – Linda Čihařová – Petra Gupta Valentová (15. 1. – 7. 3. 2015)

První letošní výstava v Galerii Vernon uvádí osobité multispektrální představení s názvem „Živly nad městy“. Spojující linii tvorby umělkyň Laury Delgado, Lindy Čihařové a Petry Gupta Valentové tvoří příroda a prostředí k životu. Každá z nich k tématu přistupuje ze svého úhlu pohledu a s pomocí vlastních metod – spontánně i vědecky, tradičně i moderně, komplexně i z mikroskopické blízkosti. Výstava představí kresby, malby, videa či dřevotisky na ...
Více informací


Video z komentované prohlídky o E. Vedovovi

Video z komentované prohlídky o Emiliu Vedovovi pro uměleckou školu v podání Vedovovy žačky Alexandry Dvořákové.

VIDEO


MĚL JSEM SEN V BERLÍNĚ A PROBUDIL SE V REYKJAVIKU (24. - 26. 11. 2014)

MĚL JSEM SEN V BERLÍNĚ A PROBUDIL SE V REYKJAVIKU (24. - 26. 11. 2014)

GALERIE VERNON a NEW MEDIA BOX PROJECT uvádí první sérii promítání filmů od tvůrců:

DIMITRIS ARGYRIOU | TANIA GOMES | FRANZISKA KABISCH | NEF / BEN PAETZOLD | NICO DUVINAGE | AUTHENTIC BOYS

MĚL JSEM SEN V BERLÍNĚ A PROBUDIL SE V REYKJAVIKU
Úterý 25. listopadu 2014, od 18.00 hodin

Mnozí z nás prožijí svůj život ...
Více informací


Vernisáž: Federico Solmi - Čínská demokracie a poslední den na Zemi (28. 11. 2014 – 10. 1. 2015)

Vernisáž: Federico Solmi - Čínská demokracie a poslední den na Zemi (28. 11. 2014 – 10. 1. 2015)

Srdečně vás zveme na vernisáž nové výstavy 28. 11. 2014 v 18.00.

Nová výstava v Galerii Vernon uvádí světovou premiéru video trilogie s názvem Čínská demokracie a poslední den na Zemi italského umělce žijícího v New Yorku a držitele prestižního Guggenheimova stipendia. Projekce předchozích dvou dílů byly uvedeny v Los Angeles (2012) a New Yorku (2013) a premiéru finální epizody má tu čest hostit Praha.

Výstava představí také Solmiho videomalby (digitální obrazy) a kresby na papíře vyznačující se jasnými, sytými barvami, ...
Více informací


Emilio Vedova - Alexandra Dvořáková - Heidi Bayer-Wech

Emilio Vedova - Alexandra Dvořáková - Heidi Bayer-Wech

Milník s názvem „1968“ (8. 10. - 22. 11. 2014)

Galerie Vernon uvádí výstavu dvou umělkyň, které se setkaly v roce 1968 a toto střetnutí se stalo významným milníkem nejen jejich umělecké tvorby. V roce 1968 se Heidi Bayer a Alexandra Dvořáková zúčastnily kurzu vedeného benátským malířem Emiliem Vedovou, který je uvedl do světa abstraktních linií a geometrických tvarů. Výstava bude doprovázena díly samotného Emilia Vedovy.

Výstava v Galerii Vernon je ojedinělou příležitostí, kdy se všichni tři zúčastnění znovu setkávají a to způsobem, který je pro jejich vztah nejpřirozenější – prostřednictvím umění.

Podporu výstavě vyslovil za nadaci Fondazione Vedova se sídlem v Benátkách její ředitel Fabrizio Gazzarri , který speciálně poděkoval oběma umělkyním a Galerii Vernon za laskavé šíření jména Emilia Vedovy a jeho díla za hranicemi Itálie. Výstava se těší také podpoře Italského kulturního institutu v Praze s čele s Giovannim Sciolou.

Vernisáž se konala ve středu 8. října 2014 v 18h za přítomnosti obou umělkyň v Galerii Vernon na Janáčkově nábřeží 21, Praha 5.

FOTOGALERIE Z VERNISÁŽE

diSTRUKTURA: LANDSCAPE EXTENDED 4. 9. - 4. 10. 2014

diSTRUKTURA: LANDSCAPE EXTENDED 4. 9. - 4. 10. 2014

Kreativní duo ze srbského Bělehradu diSTRUKTURA se prostřednictvím různých médií a uměleckých postupů, zejména malbou, fotografií, kresbou a videem, pokouší hledat ztracená pouta člověka k přírodě a předkládat nové metafory, které reflektují komplexní postavení člověka v rámci urbánní krajiny.

Vernisáž proběhla ve čtvrtek 4. 9. 2014 v 18h v Galerii Vernon na Janáčkově nábřeží 21, Praha 5.

Vernisáž byla spojena s charitativním projektem probíhajícím ve spolupráci s fondem THE GLOBAL CHARITY TRUST a sdružením Most k umění. Účastníci přispěli symbolickou částkou 50 Kč, která šla podporu fondu ohrožených dětí Klokánek a sdružení Most k umění.

FOTOGALERIE Z VERNISÁŽE


Milos Fłis: Deriváty (29. 7. – 30. 8. 2014)

Milos Fłis: Deriváty (29. 7. – 30. 8. 2014)

Sólová výstava mladého polského umělce Miłose Flise, která probíhá ve spolupráci s Městskou galerií ve Vratislavi, představuje umělcovy malby, sochy a objekty experimentující s formou, významem a kulturním kontextem.

Vernisáž probíhá v úterý 29. 7. 2014 v 18.00 za účasti umělce a zástupců vratislavské galerie v Galerii Vernon, Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5.


About Layabouts - 3. 7. 2014 – 26. 7. 2014


FOTOGALERIE Z VERNISÁŽE

Výstava mladého studentského designu ze Zlína!

3. 7. 2014 – 26. 7. 2014

Tým studentů osmi různých oborů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vedený Michaelem Vasku (Vasku&Klug architects) vytvořil výstavu, která v sobě spojuje wellness, lenost i design.

Výstava About Layabouts, neboli Peciválové, nabízí poněkud odlišný pohled na wellness. Klade si otázku, zda by nás trochu lenošení neudělalo šťastnější a zdravější. Ústřední motiv instalace je inspirován pecí, která v minulosti poskytovala teplo a byla místem, kde se připravovalo jídlo i kde se spalo. Byla středobodem každé domácnosti, znamenala domov.

Stejný pocit „domáckosti“ chce expozice vyvolat i u návštěvníků.
Zastavte se a staňte se alespoň na chvíli peciválem.

Vernisáž se koná 3. 7. 2014 v 19:00 na Janáčkově nábřeží 21.


Vernon # Scope # Art Basel

Vernon # Scope # Art Basel

Galerie Vernon se opět představí výbrané umělce na světovém veletrhu umění v Basileji!
Míříte-li na Art Basel, navštivte náš stánek.

Vystavení umělci: Andrey Kezzyn, Lucia Tallová, Martin Gerboc, Paul DeFlorian

Číslo stánku B07
Booth area 209SF
SCOPE Pavilion
Uferstrasse 40
CH- 4057 Basel
Switzerland


ANDREY KEZZYN - ČTVEŘICE

ANDREY KEZZYN - ČTVEŘICE

Srdečně vás zveme na vernisáž fotografické výstavy s názvem Čtveřice ruského fotografa Andreje Kezzyna, která se uskuteční dne 4. 6. 2014 v 18.00 v Galerii Vernon.

V horním patře Galerie Vernon bude představena instalace čtyř velkoformátových fotografií ruského fotografa Andreje Kezzyna s názvem Čtveřice, která prezentuje umělcovu vizi čtyř jezdců Apokalypsy: Moru, Války, Hladomoru a Smrti.

Andrey Kezzyn (1979), na internetu známý pod pseudonymem Kezzyn Waits, je kreativní fotograf žijící v Petrohradu. Je také autor a organizátor mezinárodního fotografického výměnného projektu Sushka, který probíhá již třetím rokem na území Ruska i v zahraničí.

Více informací naleznete v sekci VÝSTAVY.

FOTOGALERIE Z VERNISÁŽE


Lucia Tallová - ČERNOU PERLU SLZY VZKŘÍSÍ (10. 4. - 31. 5. 2014)

Lucia Tallová - ČERNOU PERLU SLZY VZKŘÍSÍ (10. 4. - 31. 5. 2014)

Sólová výstava mladé talentované slovenské malířky Lucie Tallové, držitelky ocenění Strabag Artaward International – Award of Recognition a vítězky 1. ceny Maľba roku 2013, představí nejnovější velkoformátové malby ze dvou aktuálních sérií „Schwarzer Regen“ a „Memory Space“.

Tallová vypráví prostřednictvím média malby intimní příběhy, v nichž stěžejní role hrají dva protichůdné vizuální vjemy: pohled na neosobní produkt industriální společnosti na jedné straně a na tajemnou neidentifikovatelnou krajinou na straně druhé. ¨


Vernisáž se konala ve čtvrtek 10. 4. 2014 v Galerii Vernon, Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5 za přítomnosti umělkyně.


FOTOGALERIE Z VERNISÁŽE


Video ze slavnostního otevření nových prostor Galerie Vernon

Video ze slavnostního otevření nových prostor Galerie Vernon

Od 27. 2. 2014 zahájila Galerie Vernon provoz pro veřejnost v nových prostorách na Janáčkově nábřeží 21 v Praze 5, nedaleko historického centra Prahy a při břehu Vltavy, který doslova láká k procházkám. Věříme, že tak dostaneme umění dostane blíže nejen našim věrným příznivcům, ale i náhodným kolemjdoucím.

Otevírací doba: středa-čtvrtek 12.00 - 19.00, pátek 12.00 17.00, sobota 10.30 - 18.00.  


---------------------------------------------------------------
Galerie Vernon, Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5
Login
cz | en
 http://www.facebook.com/VernonGalerie

Created by © 2009 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign